Transparan Cepheler

Transparan Cepheler

Transparan Cephe

Çelik Taşıyıcılı Transparan Cepheler

Özel paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Cam derzlerinde su sızdırmazlığı için EPDM fitil ve ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır.

Mimari tercihe göre, taşıyıçı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz spider tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.

Cam Kolonlu Transparan Cepheler

Transparan cephelerde arka taşıyıcı cam kolon statik ve güvenlik şartları gereği ”heat soak” (ısıl işlem) testinden geçirilmiş camların lamine edilmesi ile oluşturulur. Uygulama yüksekliğinin fazla olması ve cam plakaların imalat limitleri nedeniyle ek yerleri paslanmaz çelik lamalarla birleştirilebilir. Yataylarda herhangi bir taşıyıcıya ihtiyaç duyulmadan dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile arka cam taşıyıcılara mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu transparan cephe sisteminde camlar lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.

Çelik Gergili Transparan Cepheler

Mimariye hareket ve farklılık yaratmak amacıyla kullanılan giydirme cephe sistemidir. Çelik veya alüminyum koralajı olmaksızın, cephe kaplama malzemesi cam yüzeyine gelen yükler, cam tutamak aracılığı ile yüksek mukavemetli paslanmaz çelik gergi elemanlarına aktarılır. Sistemde yatay ve düşey cam derzlerinde ultraviyoleye dayanıklı silikonla sızdırmazlık sağlanmaktadır.

transparan cephe
transparan cephe