Bina çevrenize uygulanacak olan dış cephe mantolama size, ailenize ve iş arkadaşlarınıza birçok fayda ve tasarruf sağlar. Tüm bu bunları ana ve alt başlıklar altında detaylandırarak inceleyebiliriz. Dış cephe mantolama öncelikle binanız yenir bir renk ve kimlik demektir, buda doğrudan size bir imaj katar. Diğer yönden bakıldığında yapılacak olan mantolama binanızın gücüne güç katacak, olumsuz hava koşulları ve deformasyonlara engel olarak, binanızın uzun yıllar ilk gün ki gibi ayakta kalmasını sağlayacaktır. Üçüncü ana başlığımız da ısı ve ses yalıtımı gelişen teknoloji  hayatımızı kolaylaştırmış, daha renkli ve kolay bir hayat sunmanın yanında, faturalarla külfet haline gelmiştir. Bu külfetten kurtulmak , aldığınız hizmetin gerçek karşılığınız vermeniz için enerjiyi olması gereken yerde muhafaza etmelisiniz.

Geniş ürün ve renk yelpazesi sayesinde dış cephe mantolama çok daha renkli ve opsiyonel. Çevrenizle tam uyumlu, dışarıya sizi yansıtan cepheniz, misafirlerinizi ilk karşılayan yüzdür. İlk izlenimin çok önemli olduğu iş hayatında da size iyi bir izlenim ve kimlik katar. Böylece dış cephe mantolamanın fiziksel getirilerinin yanında manevi faydalarını da görebiliriz.

Diğer bir faydaya bakacak olursak, dış cephe mantolamanın binanıza katacağı güçten bahsedebiliriz. Olumsuz hava koşulları ve zaman binanızın en büyük düşmanlarındandır. Özellikle suyun bina duvarlarınıza sızması, binanızı içten içe çürütecek ve hatta iç bölmelere sızarak doğrudan görüntü kirliliği ve mikro bakteriyel zararlar verebilir. Dış cephe mantolama ise tüm bunları bıçak gibi keserek kesin ve net bir çözüm getirir, binanızın gücünü uzun yıllar korumasını sağlar.

Dış kısımda ki faydalar bir yana, iç kesimlere bakacak olursak fayda ve değerlerin bir bütünlük içinde neler yapabileceğini net bir şekilde görebiliriz. Binanızı olumsuzluklardan koruyan kaplamanız istenmeyen ısı ve sesten de koruyacak ve içeride oluşabilecek olumsuzlukların bu sayede önüne geçilebilecektir. Yalıtım alanında göreceğiz fayda ilk andan itibaren göreceğiniz en büyük faydadır. Faturalarınıza direk yansıyacak olan ısı yalıtımı aldığınız hizmetin kendi kendini ödemesi demektir. Dış cephe mantolama bu sayede doğrudan size sağladığı faydanın yanında dolaylı olarak ülke ekonomisine büyük bir fayda getirecektir.