Cephe Kaplama ürün ve uygulanış tarzları ile artık önem arz eden,  büyük bir pazar payına sahip sistemler haline gelmiştir. Markanın ve imajın her şey olduğu günümüzde özellikle kurumsal kimlik kazanmak isteyen şirket ve yapılar bina yüzeylerinde farklı  kombinasyonlara sahip cephe kaplamalar kullanmaktadır. Bunun nedeni gayet açık ve nettir ki binanızın, dolayısıyla cepheniz misafirlerinizi karşılayan ilk yüzdür. Bu yüzü ne kadar estetik ve şık tutarsanız bir o kadar sağlam ve etkileyici bir ilk izlenim bırakmış olursunuz.

Cephe Kaplama sistemlerini sadece görünüm ve reklam yüzü olarak görmek büyük bir hata olur. Kazandığınız şık ve estetik görüntünün yanında size ve binanıza birçok fayda sağlamış olurusunuz. İlk etapta size sağlayacağı fayda çok açıktır ki enerjide verimlilik olacaktır. Cephe Kaplama yaptırdığınız ilk aylardan itibaren faturanızda ki düşüşü gözle görülür bir şekilde fark edecek ve ekonomik olarak hem bireysel hem de ülke olarak artı fayda sağlamış olacaksınız. Etkisini hemen hissedeceğiniz bir diğer fayda ise tabi ki ses yalıtımı olacaktır. Şehirleşmenin gerekliliği olarak iç içe geçmiş yaşamların en büyük negatif etkisi dışarıdan gelen gürültü ve bitişik bölümlerden yan taraflara gelen sesler. Bu sesler bazen duymak istemediğiniz sesler olmakla beraber, mahremiyet gerekliliği olarak duyulsun istemediğiniz seslerde olabilir. Cephe sistemlerinin getirdiği ses yalıtımı sayesinde ses içeride kalır ve dışarı sızmaz, dışarıda ki ses ise içeri giremez buda size yaşam alanlarınızda daha kaliteli bir hayat sunar.

Bir diğer önemli husus ise Cephe Kaplama sayesinde binanızın elde edeceği fayda olmalıdır, bina duvarlarınız kötü ve hava koşullarını ve dışarıdan gelen olumsuzlukları karşılayan yüzdür. Tüm bu olumsuz durumlar zamanla bina duvarlarınızı yıpratır ve kolon içlerinin su almasına, demirlerin paslanmasına neden olur. İlk olarak iç duvarlarda boyada kabarma, pas kusması gibi olumsuzluklar neden olan bu durum her ne kadar görüntü olarak kapatılsa da içeride devam ederek binanızı içten içe çürütecektir. Yaptıracağınız Cephe Kaplama sayesinde ise binanız tüm olumsuzlukların dışında kalır ve bu durumları sırtlanmak zorunda olan cepheniz olur.