Gelişen ve büyüyen cephe sektöründe, cephe sistemleri sadece dış görünüş ve estetikten sıyrılarak tek başına  ısı ve ses yalıtımı sebebiyle dahi tercih sebebi haline gelmiş durumdadır. Büyüyen ve gelişen ekonomimiz de konutlar, iş merkezleri, hastaneler vs. de büyümüş ve enerji tüketim ihtiyaçları da artmıştır. Enerji tüketiminin yanı sıra tüm bu yapılaşmalar büyük bir şehir gürültüsü oluşturmuş ve bu gürültüden izole mekanlar ihtiyacı doğmuştur.

Özellikle alüminyum doğramalar ile şekillendirilerek bina yüzeyine inşa edilen cepheler, bina dış duvarı ile cephe arasında boşluk oluşturmuş, doğru ve kaliteli malzemenin seçilip uygulanması ile izole bir ortam yakalanmıştır. Soğuk hava ve sesi karşılayan giydirme cephe büyük bölümü yansıtır veya soğurur, mevsim koşullarının oluşturduğu soğuk hava hem giydirme cephenizde kullanılan malzemenin özelliği ile hem de  bina ile giydirme cephe arasında boşluk sayesinde arada ısı alışverişi olacak ortam sağlanamadığı için ısıyı minimum etki edecek hale getirir.

Giydirme cephede  kullanılan malzemenin özelliği ve uygulanış tipi bütünlüğü binanızda büyük oranda enerji verimliliği sağlamış olur.